Slide بپایین وسط طلایی بالا نازک بالا پایین بالا پایین ایمپلنت

ایمپلنت

درمان ایمپلنت در مواردی استفاده می شود که یک یا چند دندان از بین رفته باشد. در صورت از بین رفتن یک دندان ، دندان های سالم کناری تراش داده می شوند و کاشت با استفاده از بریج انجام می شود. جویدن سالم در از دست دادن دندان امکان پذیر نیست و از دست دادن دندان یک مشکل بزرگ است زیرا بر زیبایی ظاهری نیز تأثیر منفی می گذارد. ایمپلنت یک گزینه مناسب برای درمان دندان های از دست رفته به دلیل ضربه ، پوسیدگی یا هر دلیل دیگری است.

استفاده از ایمپلنت برای بیمارانی که رشد استخوان فک آنها به پایان رسیده ، قابل استفاده است. قبل از درمان ، متخصصان در کلینیک دندانپزشکی بیمارستان عرفان نیایش با استفاده از تجهیزات پیشرفته ، حجم استخوان فک و وضعیت سلامتی بیمار را مورد بررسی قرار می دهند. بر اساس این اطلاعات در مورد درمان ایمپلنت تصمیم گیری می‌شود. دوره نقاهت پس از کاشت بسیار کوتاه است. معاینه دقیق دندانپزشک بعد از درمان برای مدت کوتاهی لازم است.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت به ریشه های دندان مصنوعی گفته می شود که جایگزین دندان های معیوب در استخوان فک بیمار می شود. ایمپلنت برای جایگزینی دندان های از دست رفته موفقیت بسیار بالایی دارد و طول عمر ایمپلنت بسیار طولانی است. اگرچه دوره نقاهت کاشت در دهان برای مدتی کوتاه باعث درد موقتی می شود ، اما پس از روند بهبودی دردی احساس نمی شود.

ایمپلنت ، که متکی بر استخوان فک انجام می شود ، با اتصال تاج سرامیکی تکمیل می شود. اگر روش های نگهداری توصیه شده اعمال شود ، می توانید از روز اول بدون هیچ مشکلی از دندان های خود استفاده کنید. استفاده از ایمپلنت از جنس تیتانیوم از اهمیت زیادی برای سلامتی و استریل دهان برخوردار است. اگر ایمپلنت های استفاده شده از جنس تیتانیوم باشند ، مشکلات ناشی از التهاب و عفونت بوجود نمی‌آید.

درمان ایمپلنت برای چه کسانی اعمال می شود؟

درمان ایمپلنت را می توان برای افرادی که دندان از دست رفته ندارند و یا بیمارانی که تمام دندان های خود را از دست داده اند، استفاده کرد. برای امکان استفاده از ایمپلنت ، داشتن ساختار استخوان فک مناسب در بیمار کافی است. روکش دندان های ساخته شده روی ایمپلنت را می توان از مواد مختلف متناسب با درخواست بیماران و با توجه به توصیه های پزشک تهیه کرد.

پس از استفاده از این روش درمانی ، از شر پوسیدگی و باکتری های موجود در دندان خلاص خواهید شد و همچنین بهترین نتیجه از نظر زیبایی را بدست می‌آورید. اعتماد به نفس فرد نیز افزایش می یابد. برای اینکه کاشت در یک روز انجام شود ، فرد نباید دچار مشکلاتی مانند ساختار نامناسب فک و تحلیل استخوان باشد. پس از معاینه دندانپزشکی برای درمان ایمپلنت تصمیم گیری می شود.

کاشت همان روز

روش های درمانی مختلفی در درمان دندانپزشکی وجود دارد. به لطف این روش های درمانی ، می توانید از دندان های خود به طور موثر تری استفاده کنید و از نظر زیبایی و سلامتی بهترین نتیجه را بگیرید. استفاده از ایمپلنت در همان روز از جمله روشهای موثر در درمان های دندانپزشکی است. با استفاده از این روش می توانید دندان های معیوب خود را در همان روز و بدون اتلاف وقت جایگزین کنید. مهمترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که موسسه یا دندانپزشک مربوطه باید در این زمینه متخصص باشد. به این ترتیب می توان به نتیجه مطلوب رسید. با استفاده از این روش که در یک روز انجام می شود ، نیازی به بی دندان بودن نیست. شما می توانید در همان روز کاشت را انجام دهید.

انواع ایمپلنت

ایمپلنت بر اساس نیاز انواع مختلفی دارد. متداول ترین شکل استفاده از ایمپلنت به شکل پیچ است. نوع کاشت دندان برای بیمار با توجه به ناحیه ای که ایمپلنت قرار داده می شود و بافت لثه تعیین می شود. انواع ایمپلنت عبارتند از:

 1. کاشت ساب پریوستال
 2. کاشت اندوزاز
 3. ایمپلنت داخل مفصلی
 4. کاشت ترانسوزئوس
 5. کاشت تثبیت کننده اندودنتیک

مزایای ایمپلنت

 1. ایمپلنت بدون آسیب رساندن به دندان های سالم قابل استفاده است
 2. ایمپلنت ظاهری طبیعی دارد
 3. ظاهر زیبایی
 4. طول عمر زیاد
 5. افزایش قدرت جویدن
 6. جلوگیری از ذوب شدن استخوان فک
 7. اصلاح شکل نا منظم دندان ها
 8. سازگاری با ساختار دهان به دلیل کوچک بودن آن
 9. از ایجاد لکه بر روی دندان ها جلوگیری می کند

شرایط و بیماری هایی که برای استفاده از ایمپلنت ناخوشایند هستند به شرح زیر است:

 1. درمان ایمپلنت برای کسانی که شرایط سلامت عمومی ضعیفی دارند امکان پذیر نیست.
 2. ساختار فک بیمار برای ایمپلنت مناسب نیست البته دراین شرایط می توان از پیوند استخوان فک استفاده کرد.
 3. افرادی که بیش از حد سیگار مصرف می کنند.
 4. اختلالات سیستم ایمنی
 5. دندان قروچه، بی دندانی طولانی مدت و سطح پیشرفته تحلیل استخوان فک به دلیل بیماری لثه

قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان پس از تعیین تعداد دندان های ساخته شده ، کیفیت مواد و اینکه مداخله جراحی نیاز می باشد ، قیمت گذاری می شوند. در نتیجه اطلاعاتی که پس از معاینه بیمار به اشتراک گذاشته شده است ، روش و مواد مورد استفاده تعیین می شود. پس از معایناتی که در کلینیک انجام می شود ، نحوه درمان و تعیین کلیه اقدامات انجام شده ، قیمت با بیماران به اشتراک گذاشته می شود.

فهرست
×

با درود خدمت شما

از قسمت پایین میتوانید جهت دریافت وقت ویزیت با کارشناسان ما در تماس باشید.

× مشاوره ویزیت آنلاین