Slide بپایین وسط طلایی بالا نازک بالا پایین بالا پایین کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر

لبخند شما یکی از اولین مواردی است که دیگران مورد توجه قرار می دهند. داشتن یک لبخند زیبا یکی از بزرگترین سرمایه های شما می باشد. لبخند زیبا احساس عزت نفس شما را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند. تا از نظر اجتماعی و شخصی اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. در کلینیک دندانپزشکی بیمارستان عرفان نیایش ، دندانپزشکان زیبایی ما می توانند با استفاده از طیف وسیعی از تکنیک ها مانند روکش های سرامیکی و کامپوزیت ، ارتودنسی دندان ها و اصلاح کامل لبخند ، لبخند شما را زیبا‌تر کنند.

کامپوزیت  دندانپزشکی چیست؟

کامپوزیت دندان یک روش زیبایی می باشد که در آن مواد رزین کامپوزیت بر روی دندان قرار می گیرد و سپس توسط دندانپزشک زیبایی بر روی دندان های شما شکل داده شده و قالب گیری می شود تا دندان هایی با فرم بهتر ایجاد شود. کامپوزیت یک گزینه آرایشی و بهداشتی محبوب برای رفع شکاف در دندان ها ، شکستگی دندان ها و رفع لک در دندان ها و پرکردن دندان ها می باشد. کامپوزیت یکی از معدود اقدامات دندانپزشکی است که غیر تهاجمی است. در نتیجه ، هیچ تراشی روی دندان لازم نیست انجام گیرد و روند درمان بدون درد است. درمان کامپوزیت اغلب می تواند در یک جلسه تکمیل شود ، بدون اینکه نیازی به زمان طولانی انتظار برای کار آزمایشگاهی پس از درمان باشد.

درمان کامپوزیت ونیر در چه مواردی استفاده می شود؟

کامپوزیت دندان برای رفع مشکلات شکل و اندازه دندان بسیار محبوب است. برای تغییرات بزرگتر در شکل و اندازه دندان کامپوزیت ممکن است درمان صحیحی نباشد. روکش دندان روش مناسب تری برای درمان با تغییرات بزرگتر است. همچنین ، اگر دندان های شما مشکلات ارتودنسی داشته باشید یا دچار مشکلات نیش مانند آندربایت یا اوربایت باشید ، کامپوزیت روش مناسبی نمی باشد. کامپوزیت در درجه اول برای بیمارانی است که می خواهند یک عمل زیبایی برای تغییر شکل و اندازه دندان های خود انجام دهند روش مناسبی ‌باشد.

درمان کامپوزیت ونیر شامل چه مراحلی است؟

قبل از اینکه مراحل کامپوزیت دندان را با یک دندانپزشک زیبایی آغاز کنید ، به طور معمول در یک مشاوره زیبایی شرکت خواهید کرد. در طی این مشاوره ، دندانپزشک گزینه های مختلف درمانی را که نیازهای شما را برطرف می کند ، مورد بحث قرار می دهد. دندانپزشک همچنین درمورد اینکه چه تغییری در دندان های شما ایجاد می شود بحث خواهند کرد. در درمان کامپوزیت ، دندانپزشک رزین کامپوزیتی را به دندان های شما می زند و رزین را به شکلی که شما می خواهید با دست شکل می دهد. سپس رزین با نور فرا بنفش محکم شده و صیقل داده می شود تا بافت و شکلی طبیعی به آن ببخشد و دندان هایی با فرم و لبخند زیبا برای شما ایجاد کند. کامپوزیت دندان یک فرآیند بدون درد است. با توجه به اینکه این روش به تکنیک سطح بالایی برای شکل دهی دندان های شما به منظور طبیعی تر نشان دادن کامپوزیت نیاز دارد ، ما توصیه می کنیم که کامپوزیت دندان توسط دندانپزشکی انجام شود که تجربه قابل توجهی در این زمینه داشته باشد.

آیا کامپوزیت دندان به مراقبت های بعد از درمان احتیاج دارد؟

پس از اتمام مراحل درمان کامپوزیت ، به شرطی که از دندان های خود مراقبت کرده و آنها را به خوبی حفظ کنید درمان سال ها بدون هیچ مشکلی عملکرد خود را حفظ خواهد کرد. حفظ بهداشت دهان و دندان اولین قدم در مراقبت از کامپوزیت است. سالم نگه داشتن دندان ها به کامپوزیت دندان نیز کمک می کند. علاوه بر این ، شما باید اطمینان حاصل کنید که نوع غذاهایی را که مصرف می کنید باعث صدمه به کامپوزیت نشود. خوردن غذای معمولی مانند میوه های ترد (سیب و غیره) مشکلی ایجاد نمی کند. باید استفاده از دندان های خود به عنوان ابزاری برای باز کردن وسایلی مانند درب بطری و پاکت خودداری کرده و از جویدن ناخن خودداری کنید.

کامپوزیت دندان معمولاً چه مدت عمر می کند؟

اگر به خوبی از دندان های خود مراقبت می کنید ، کامپوزیت باید 5 الی 7 سال قبل از ترمیم یا جایگزینی آن دوام خواهد داشت. برای بیمارانی که دندان قروچه دارند یا عادت های دهانی مانند گاز گرفتن ناخن یا جویدن مداد دارند ، کامپوزیت می تواند طول عمر کمتری داشته باشد. ترمیم کامپوزیت دندان بسیار آسان است با تراش کامپوزیت دندان و اجرای دوباره‌ی آن، طول عمر کامپوزیت افزایش می یابد.

مزایای کامپوزیت ونیر

یکی از مهمترین مزایایی که کامپوزیت ایجاد می کند، زیبایی آن است. علاوه بر این ، کامپوزیت به طور کلی همرنگ دندان هستند و می توان بلافاصله پس از پر کردن ، پرداخت را انجام داد. هیچ واکنش آلرژیک ایجاد نمی کند و سازگاری زیادی با بافت دهان ایجاد می کند. ساختار طبیعی و زیبایی آن از مهمترین مزایای آن است.

قیمت کامپوزیت

به طور کلی ، بسیاری از عوامل  باعث تغییر در قیمت کامپوزیت می شود. به همین دلیل ، برای به دست آوردن اطلاعات واضح تر در مورد قیمت پر کردن کامپوزیت ، ابتدا عواملی را که باعث تغییرات قیمت می شوند روشن کرده و سپس محاسبه کنید. قیمت کامپوزیت بر اساس چه عواملی متفاوت است؟

– چند دندان برای کامپوزیت استفاده می شود.

– درمان دندان یا لثه ملتهب

– موقعیت دندان برای کامپوزیت

– دندانپزشک

هر یک از عوامل فوق در تغییر قیمت کامپوزیت موثر است. بنابراین لازم است که در مورد قیمت ها یک معاینه کلی انجام شود و سپس اطلاعات کاملی از قیمت بدست آورید.

اگر روشی که ماندگاری بیشتری داشته باشد ترجیح می دهید ، روکش های لمینت سرامیکی می توانند گزینه مناسبی باشند ، به شرطی که برای این روش درمان مناسب باشید.

فهرست
×

با درود خدمت شما

از قسمت پایین میتوانید جهت دریافت وقت ویزیت با کارشناسان ما در تماس باشید.

× مشاوره ویزیت آنلاین